Wspinaczka i spacery

Zdrowe spacery w Ojcowie i okolicach

Zdrowe spacery koło Krakowa

Nordic walking - to sport/forma rekreacji ruchowej polegająca na marszu, spacerze ze specjalnymi kijkami. Po raz pierwszy wykorzystany został w latach 20 XX wieku w Finlandii, jako całoroczny trening dla narciarzy biegowych. Obecnie uprawiany masowo niemal w całej Europie. Szczególnie popularny jest w krajach skandynawskich, w Niemczech, Austrii, Szwajcarii. Ale coraz częściej spotykamy także „nordic walkerów” w Polsce.

Zalety Nordic Walkingu

Nordic Walking wykorzystuje najbardziej naturalną formę aktywności ruchowej człowieka – marsz, chód, bieg. Możliwy jest więc do uprawiania niemal przez każdego, bez względu na poziom kondycji fizycznej, wiek, tuszę, miejsce zamieszkania, w niemal w każdym terenie (góry, plaża, park, las, drogi asfaltowe, szutrowe, bezdroża) i to przez cały rok (zimą można chodzić na specjalnych rakietach śnieżnych, uniemożliwiających zapadanie się w głębokim śniegu) i o każdej porze dnia.

Poprawa kondycji

Podczas uprawiania Nordic Walking aktywnie pracują niemal wszystkie mięśnie – badania dowodzą zaangażowania około 90% mięśni ciała (pracują nawet te zaniedbywane na co dzień). Następuje też intensywniejsze spalanie kalorii niż podczas chodzenia czy biegania – i to o 20%.

Czynne zaangażowane mięśni górnej połowy ciała odciąża stawy i kręgosłup. W trakcie godzinnego treningu obciążenie to jest mniejsze aż o 13 ton.


Zdrowe spacery

Nordic WalkingPamiętajmy też o przyjemności, jaką niesie ze sobą samo wędrowanie, podziwianie pięknych widoków, przebywanie w naturze na świeżym powietrzu. Niebagatelną zaletą jest również łatwość uprawiania  tej formy sportu. Zdrowe spacery na świeżym powietrzu pozwalają utrzymać dobrą kondycję fizyczną.

 Posiadamy niezbędny sprzęt, dla chętnych możliwość wypożyczenia.

Ofertę kierujemy do klientów indywidualnych.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: informacje, dostępność i rezerwacja pod numerami telefonów:

•    Komórkowy: +48 666 856 800

•    Stacjonarny: +48 12 419 35 12

•    Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Back to Top