Atrakcje turystyczne

„Weronika” zaprasza do wspólnych wędrówek

Nasza oferta to nie tylko noclegi...

•    To przede wszystkim kompleksowa agroturystyka, na którą składa się także aktywny wypoczynek dla osób pragnących obcować z przyrodą.

•    To również wspaniałe tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej, do której nasze gospodarstwo agroturystyczne jest idealną bazą wypadową.

Jura Krakowsko-Częstochowska (nazwa właściwa to Wyżyna Krakowsko-Częstochowska) oferuje wiele atrakcji i dlatego każdy – niezależnie od upodobań turystycznych – znajdzie tu coś dla siebie.

Położenie

Nie ma turysty, który nie wiedziałby, gdzie położony jest Kraków, Wieliczka,  Oświęcim, Ojców czy  Częstochowa. To na tym obszarze rozciąga się jeden z najpiękniejszych zakątków Polski - kraina skalistych wzgórz, jaskiń, wąwozów, unikalna pod względem krajoznawczym, przyrodniczym i historycznym. Jura Krakowsko - Częstochowska rozciąga się ponad 100 km łukiem, pomiędzy Krakowem i Częstochową. Szerokość waha się od kilku kilometrów na północy do blisko 40km w części południowej (na wysokości Zabierzowa), średnio wynosi około 20km.

Obejmuje ona obszar w przybliżeniu 2.615 km2, a około 246,5 tyś ha jest objęte ochroną krajobrazu.

Przygotowaliśmy dla Państwa ten oto mini przewodnik turystyczny, dzięki któremu pragniemy przybliżyć choć w niewielkiej części to, co i jak warto zobaczyć i doświadczyć w trakcie pobytu w naszym gospodarstwie agroturystycznym.

Więcej informacji oraz konkretna oferta dla poniższych jak i innych atrakcji znajdą Państwo bezpośrednio u nas w ośrodku lub podczas kontaktu z nami.

Zachęcamy do kontaktu i skorzystania z naszej oferty:

•    Komórkowy: +48 666 856 800

•    Stacjonarny: +48 12 419 35 12

•    Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wybrane atrakcje, których możesz zakosztować

•    Wędrówki piesze

 Lubisz w trakcie spaceru podziwiać piękno otaczającej Cię przyrody? Nic prostszego! Jura Krakowsko-Częstochowska, Kraków, Park Ojcowski – to idealne miejsca na piesze wędrówki, które będą jeszcze wspanialsze dzięki sprzętowi Nordic Walking, którym dysponujemy i który udostępniamy naszym klientom. Dowiedz się więcej o naszej ofercie Nordic Walking >>

•    Wycieczki rowerowe

 Położenie naszego ośrodka – w pobliżu jednego z najpiękniejszych zakątków Polski, krainy skalistych wzgórz, jaskiń, wąwozów, unikalna pod względem krajoznawczym, przyrodniczym i historycznym – sprawia, iż jest to idealne miejsce na aktywnie spędzony wypoczynek na rowerze… z rodziną, z przyjaciółmi, samemu. Nie mogło więc zabraknąć w naszej ofercie wypożyczalni rowerów na tego typu wycieczki. Sprawdź ofertę naszej wypożyczalni rowerów >>.

•    Zwiedzanie jaskiń

 Geograficzne położenie naszego ośrodka w otulinach Jury, a przede wszystkich charakterystyka terenu, sprawia, iż jest to wymarzone miejsce dla osób zainteresowanych zwiedzaniem jaskiń. Już w najbliższych okolicach naszego ośrodka jest wiele ciekawych propozycji, m.in. groty: Łokietka, Wierzchowska, Ciemna, Nietoperzowa. Sprawdź ofertę zwiedzania jaskiń >>.

•    „Szlak Orlich Gniazd” – zwiedzanie architektury historycznej

 Dzięki korzystnej rzeźbie terenu Jura była w minionych epokach dobrym miejscem do budowy warowni obronnych. Wybudowano tu wiele zamków, które tworzą tzw. "Szlak Orlich Gniazd". Jest to prawdziwy raj dla osób zafascynowanych zwiedzaniem tego typu obiektów turystycznych.

•    Wypoczynek nad wodą

Zalew w Kryspinowie
Zalew Kryspinów to coś dla miłośników kąpieli wodnych i słonecznych. Zalew ten  to spory  akwen wodny nieopodal Krakowa. Zalew ten jest popularnym miejscem wypoczynku nad wodą. Na miejscu dostępna jest baza żaglówek oraz innego sprzętu wodnego. Dla spragnionych atrakcji wodnych możliwość skorzystania z położonego w odległości 18 km Parku wodnego.

 

•    Wspinaczka skałkowa

 Znajdują się tu bardzo dobre warunki do wspinaczki skałkowej - dla profesjonalistów, jak i dla tych chcących dopiero spróbować swoich sił w tym sporcie. Jura jest stolicą wspinaczkową Polski. Znajduje się tu wiele ścianek oficjalnie do tego przeznaczonych oznaczonych w skali stopnia trudności od 2 do 6.8.

•    Wypoczynek z adrenaliną - Quady i Off-Road

 Układ terenu czyni go również niesamowitym miejscem dla fanów podróży quadami oraz samochodami terenowymi, gdzie dające adrenalinę trasy tworzone są naturalnym ukształtowaniem terenu.

Back to Top